logo

Śląskie: Oszuści rozsyłają fałszywe SMS-y

Piątek, 26 czerwca 2026 (11:36)
Aktualizacja: Piątek, 26 czerwca 2026 (11:39)

Fałszywe wiadomości SMS z żądaniem opłacenia rzekomego mandatu za przekroczenie prędkości trafiają do użytkowników telefonów komórkowych – przekazał  Stalexport Autostrada Małopolska, koncesjonariusz odcinka autostrady A4 między Katowicami a Krakowem.

Według spółki wiadomości zawierają informację
o rzekomym mandacie oraz link do strony internetowej. Oszuści próbują w ten sposób nakłonić odbiorców
do ujawnienia poufnych danych, w tym informacji umożliwiających dostęp do środków finansowych. Aby wywołać presję, w SMS-ach wskazywane są krótkie terminy na uregulowanie należności oraz sugerowane są konsekwencje prawne braku płatności.

AB, PAP