Śląskie: Oszuści rozsyłają fałszywe SMS-y
Fałszywe wiadomości SMS z żądaniem opłacenia rzekomego mandatu za przekroczenie prędkości trafiają do użytkowników telefonów komórkowych – przekazał Stalexport Autostrada Małopolska, koncesjonariusz odcinka autostrady A4 między Katowicami a Krakowem.
Według spółki wiadomości zawierają informację
o rzekomym mandacie oraz link do strony internetowej. Oszuści próbują w ten sposób nakłonić odbiorców
do ujawnienia poufnych danych, w tym informacji umożliwiających dostęp do środków finansowych. Aby wywołać presję, w SMS-ach wskazywane są krótkie terminy na uregulowanie należności oraz sugerowane są konsekwencje prawne braku płatności.
AB, PAP

