logo

Kamil Stoch znów najlepszy!

Czwartek, 4 stycznia 2018 (16:17)
Aktualizacja: Czwartek, 4 stycznia 2018 (16:19)

Kamil Stoch zajął pierwsze miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w austriackim Innsbrucku, odnosząc 25. zwycięstwo w karierze.

 

Stoch ma po trzech konkursach narciarskiego Turnieju Czterech Skoczni aż 64,5 pkt przewagi nad drugim w klasyfikacji generalnej Niemcem Andreasem Wellingerem. Impreza zakończy się w sobotę w austriackim Bischofshofen.

Stoch, który w TCS triumfował już przed rokiem, wygrał wszystkie trzy konkursy obecnej edycji – w niemieckich Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen oraz w Innsbrucku w Austrii.

 

Drugi na półmetku rywalizacji Richard Freitag w czwartek upadł przy lądowaniu w pierwszej serii i w drugiej nie wystąpił. Jeszcze przed końcem zawodów udał się do szpitala na badania. W klasyfikacji TCS spadł na 21. pozycję.

 

Niemiec utrzymał prowadzenie w Pucharze Świata. Ma teraz 88 punktów przewagi nad Stochem.