USA: Trzech strażaków zginęło podczas gaszenia pożarów
Trzech strażaków zginęło, a dwóch zostało rannych podczas gaszenia pożarów na granicy stanów Kolorado i Utah – poinformowała w niedzielę amerykańska straż pożarna, cytowana przez agencję Associated Press.
Od początku roku w USA odnotowano 35 247 pożarów, które objęły łącznie powierzchnię 1,2 mln hektarów.
Jak zauważyła AP, sytuacja pożarowa w zachodniej części Stanów Zjednoczonych szybko się pogarsza. Wysokie temperatury, susza oraz silny wiatr sprzyjają rozprzestrzenianiu się ognia w Utah, Arizonie i innych stanach. Największy obecnie pożar, zwany pożarem Cottonwood i występujący na południowym zachodzie Utah, objął już ponad 373 km kw., niszcząc m.in. część ośrodka narciarskiego oraz okoliczne domki letniskowe.
JG, PAP

