W homilii ks. bp Ignacy Dec wskazał na aktualność fatimskiego Orędzia Matki Bożej. Podkreślił, że wielkie zbrodnie dokonywane na ludzkości nie mogły się wydarzyć bez ingerencji tego, którego Apokalipsa św. Jana nazywa Smokiem Starodawnym. Kaznodzieja zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa wynikające z działania w świecie ducha nieczystości.
– Jest to czytelna, widzialna walka dobra ze złem, prawdy z kłamstwem. A Łucja powiedziała, że jej finał rozegra się wokół rodziny – akcentował ks. bp Dec.
Ordynariusz świdnicki podkreślił, że dzisiaj jest to frontalna walka mająca na celu obalenie rodziny w ujęciu, widzeniu ustanowionym przez Pana Boga. Wskazał, że: aborcja, antykoncepcja, eutanazja, związki partnerskie, gender – to wszystko łączy się z próbą obalenia rodziny. A z historii wiemy, że poprawiacze Pana Boga marnie kończą.
– Szatan nie może wygrać potyczki z Bogiem. Dlatego jesteśmy przy Maryi, która jest gwarantem naszego bycia przy Panu Bogu. Musimy być posłuszni tym słowom, które znajdują się w pieśni: „Idźmy, tulmy się jak dziatki, do serca Maryi Matki – apelował, kończąc homilię ks. bp Dec.
W programie bardzkiej peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej znajdują się: Eucharystie, nabożeństwa, Różańce i apele fatimskie, Koronki do Miłosierdzia Bożego. Peregrynacja zakończy się w najbliższą niedzielą o godz. 11.00 uroczystą Sumą odpustową koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca.

