logo

Wadowice: X Zjazd Dużych Rodzin, 1-3 lipca 2022 r.

Czwartek, 16 czerwca 2022 (19:54)
Aktualizacja: Czwartek, 16 czerwca 2022 (20:01)
„Nie lękajcie się. Jest rodzina!” to hasło tegorocznego zjazdu dużych rodzin, który odbywać się będzie od 1 do 3 lipca w Wadowicach. Po raz dziesiąty Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”, tym razem wraz z miastem Wadowice, zaprasza rodziców i dzieci z całej Polski do wspólnego świętowania i promowania życia w rodzinie.

Zjazd dużych rodzin organizowany przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” to spotkanie pełne radości, pozytywnej energii, ale i okazja do nauki, odkrywania nowych obszarów czy tematów istotnych dla funkcjonowania w dużej rodzinie. To czas, kiedy rodziny mogą się poznać, wymienić doświadczeniami na temat wychowywania dzieci i podzielić wyzwaniami życia z dużą gromadką. To również czas, kiedy mogą odpocząć i nawiązać nowe znajomości czy nawet przyjaźnie. To okazja do rozmów o polityce prorodzinnej i rozwiązaniach, jakie wprowadzają dla rodzin poszczególne samorządy. To także czas odkrywania piękna naszego kraju, ponieważ rokrocznie zjazdy dużych rodzin odbywają się w innych częściach Polski. Po raz pierwszy do tej integracji zaproszone są również rodziny ukraińskie, które korzystają na co dzień z gościnności i pomocy dużych rodzin.

W Wadowicach organizatorzy będą świętowali okrągłe jubileusze: 10-lecie zjazdów dużych rodzin, ale przede wszystkim 15-lecie istnienia samego Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

Sobota zbudowana jest wokół poważnych debat społecznych. 2 lipca o godz. 10.00 w Wadowickim Centrum Kultury odbędzie się panel społeczno-ekonomiczny z udziałem przedstawicieli świata polityki i nauki. Wśród zaproszonych gości znajdują się m.in. minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Goście wspólnie zastanowią się nad niezbędnymi zmianami w bieżącej polityce prorodzinnej.

APW, KAI