Podkarpackie: Po burzach około tysiąca odbiorców nie ma prądu
Około tysiąca odbiorców pozbawionych jest w poniedziałek wieczorem prądu na skutek burz, jakie przeszły nad Podkarpaciem. Awarie dotknęły głównie Mielec i powiat mielecki. Służby cały czas pracują, aby przywrócić zasilanie – zapewnił Łukasz Boczar z rzeszowskiego oddziału PGE Dystrybucja.
Jak dodał Boczar, uszkodzone są dwie linie średniego napięcia i kilkanaście stacji transformatorowych ze średniego na niskie napięcie. Uszkodzenia zostały spowodowane głównie przez połamane konary, które upadając, zerwały linie energetyczne. W związku z tym około tysiąca odbiorców w okolicach Mielca nie ma prądu.
„Służby cały czas lokalizują awarie i na bieżąco je usuwają, aby przywrócić zasilanie” – zapewnił Boczar.
Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie przekazał, że w związku z burzami podkarpaccy strażacy od południa w poniedziałek do godz. 20 interweniowali 23 razy. Ich działania polegały głównie na usuwaniu połamanych konarów i drzew z jezdni oraz chodników oraz na pompowaniu wody z zalanych piwnic.
APW, PAP

