Konfederacja postuluje likwidację TVP Info
Politycy Konfederacji chcą likwidacji TVP Info. Ich zdaniem każda kolejna władza przemienia publiczną telewizję w swoją „tubę propagandową”.
Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej przed budynkiem TVP przy ul. Woronicza w Warszawie poseł Konfederacji Witold Tumanowicz ocenił, że TVP Info niezależnie od tego, kto aktualnie sprawuje władzę, staje się „rządową tubą propagandową”. Zarzucana TVP Info „propaganda” ma się opierać - jak mówił poseł Konfederacji - na manipulacjach, które jego zdaniem są „na naprawdę żenującym poziomie”.
Przypomniał, że od czerwca zeszłego roku w Sejmie znajduje się projekt ustawy Konfederacji, zakładającej likwidację TVP Info oraz zniesienie abonamentu radiowo-telewizyjnego, która jest „mrożona”. Tumanowicz zaapelował o procedowanie wspomnianego projektu ustawy. – TVP Info po prostu powinno zostać zlikwidowane. Oszczędzilibyśmy dużo pieniędzy i oszczędzilibyśmy Polakom tych bzdur, których muszą słuchać – podkreślił.
W opinii sekretarza Konfederacji Krzysztofa Rzońcy TVP jest coraz rzadziej oglądana przez Polaków i nie pełni swojej misji publicznej. – Nie ma żadnego powodu, żeby polscy podatnicy, ciężko pracujący Polacy dokładali się do tego, żebyśmy mieli rządową tubę propagandową, która w swojej propagandzie przekracza już Jacka Kurskiego [prezesa zarządu TVP w rządach PiS ] – powiedział.
AB, PAP

