logo

MŚJ w strzelectwie: Dwa złote medale Polaków w konkurencji pistoletu

Poniedziałek, 22 czerwca 2026 (18:45)

Reprezentanci Polski zdobyli dwa złote medale strzeleckich mistrzostw świata juniorów w niemieckim Suhl w konkurencji pistoletu pneumatycznego na dystansie 10 metrów. Zwyciężył Iwan Rakicki (Kaliber Białystok) oraz drużyna.

W pojedynku o mistrzowski tytuł Rakicki uzyskał 239,6 pkt i pokonał reprezentanta Indii Shivę Narwala – 239,1 pkt.

Po złoty medal sięgnęła również drużyna w składzie: Rakicki, Wiktor Kopiwoda (Grot Płock) oraz Piotr Bujewicz (Gwardia Zielona Góra). Polacy zgromadzili 1718 punktów i wyprzedzili Indie – 1717.

W finale konkurencji karabin 50 metrów trzy postawy Jakub Goliszek (Śląsk Wrocław) był szósty, ustanawiając rekord Polski – 590 pkt.

Mistrzostwa świata juniorów potrwają do 26 czerwca.

APW, PAP