Kuwejt: Ambasada USA wznowiła działalność
Środa, 24 czerwca 2026 (16:43)
Aktualizacja: Środa, 24 czerwca 2026 (16:43)
Ambasada USA w Kuwejcie wznowiła działalność, zawieszoną w marcu po irańskich atakach – poinformował dzisiaj rzecznik Departamentu Stanu.
Dodał, że misja dyplomatyczna natychmiast wznowi świadczenie usług w sytuacjach nadzwyczajnych dla obywateli amerykańskich, natomiast pozostałe usługi będą wprowadzane stopniowo.
Departament Stanu zawiesił działalność ambasad w Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej w marcu – po tym, gdy strona irańska zaatakowała te placówki dronami w następstwie amerykańsko-izraelskich uderzeń na Iran.
APW, PAP

