logo

Islandia rozpocznie prezydencję w Radzie Państw Morza Bałtyckiego

Piątek, 26 czerwca 2026 (21:26)

1 lipca Islandia formalnie rozpocznie prezydencję w Radzie Państw Morza Bałtyckiego; kierowanie pracami tej grupy przejmie od Polski.

Przewodnictwo w Radzie Państw Morza Bałtyckiego trwa rok; Polska rozpoczęła je 1 lipca 2025 roku, zastępując Estonię. Pod koniec maja br. Polska zorganizowała w Sopocie i Gdyni 23. Sesję Ministerialnej RPMB, na której podsumowała efekty swojego przewodnictwa w Radzie.

Warszawa przekazała też symbolicznie kierowanie pracami w RPMB Islandii, ale formalnie Reykjavik rozpocznie swoją prezydencję 1 lipca. 

JG, PAP