logo
logo

Zdjęcie: / Inne

Wyślij pączka do Afryki

Czwartek, 28 lutego 2019 (22:19)

Aktualizacja: Piątek, 15 marca 2019 (13:32)

Trwa akcja „Wyślij pączka do Afryki”. Hasłem tegorocznego wydarzenia są słowa: „Podaruj dzieciom szkołę”. W wydarzenie włączyło się wiele szkół i przedszkoli. W ponad 300 placówkach zostały zorganizowane kiermasze, z których pozyskane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dzieciom w Afryce.

Jak podkreśla br. Jerzy Steliga z Fundacji Kapucyni i Misje, celem inicjatywy jest zbiórka funduszy, które następnie zostaną przekazane potrzebującym dzieciom w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. – Serdecznie zapraszam wszystkich ludzi dobrej woli o przyłączenie się do akcji „Wyślij pączka do Afryki” – apeluje kapucyn i dodaje: – W tym okresie tłustego czwartku, karnawału, jak i Wielkiego Postu zachęcamy ludzi dobrej woli, żeby wpłacali pieniążki na nasze konto, a my z tych pieniędzy zrealizujemy w Afryce: w Republice Środkowoafrykańskiej i w Czadzie projekty edukacyjne, zdrowotne i socjalne.

Brat Steliga wyjaśnia, że dzięki zebranym środkom zostanie zrealizowanych wiele projektów edukacyjnych. – Kontynuujemy dożywianie dzieci osieroconych, ale też stworzyli tam bracia misjonarze z siostrami szkołę dla dziewcząt, które przez 3 lata uczą się krawiectwa, zdobędą zawód. Także jeden z misjonarzy będzie przygotowywał tam wielofunkcyjny plac zabaw – powiedział br. Jerzy Steliga.

W akcję „Wyślij pączka do Afryki” włączyła się szkoła sióstr pijarek działająca przy ul. Korzeniaka w Krakowie. Rada rodziców szkoły zakupiła aż 500 pączków, choć w szkole jest 120 uczniów. Jak podkreślają wolontariusze, ich pączki „wysyłają” do Afryki całe rodziny, które w tym dniu zaopatrują się w słodkości właśnie w placówce. – Cieszymy się, że możemy w ten sposób pomóc dzieciom z Afryki. Każdy powinien mieć szansę na naukę, na to, żeby chodzić do szkoły – podkreślali.

W ubiegłym roku bracia kapucyni zebrali 533 tys. zł. W tym roku mają w planach realizację 15 projektów na łączną kwotę 400 tys. zł.

Szczegóły akcji dostępne są na stronie internetowej www.paczek.kapucyni.pl.

Małgorzata Pabis

NaszDziennik.pl