Diecezja kielecka: Około 600 dzieci spędzi wakacje z Caritas kielecką
Ponad 600 dzieci skorzysta w tym roku z wakacyjnego wypoczynku organizowanego przez Caritas kielecką. Zaplanowano pięć turnusów nad Bałtykiem, jeden w górach oraz pięć turnusów półkolonii. – Postaramy się dzieciom zapewnić maksimum wypoczynku w dobrych, bezpiecznych warunkach – mówi ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas.
Nadmorskie turnusy odbędą się w Chłapowie, a górski w Zakopanem. Jak zapowiada ks. Krzysztof Banasik, Caritas kielecka chce zapewnić uczestnikom „maksimum wypoczynku w dobrych, bezpiecznych warunkach”.
Kadra Caritas kieleckiej zaplanowała dla dzieci również wycieczki, gry, zabawy i różne aktywności.
Z półkolonii, czyli wypoczynku w miejscu zamieszkania, skorzysta ok. 200 dzieci. Bazą zajęć będą świetlice środowiskowe.
APW, KAI

