logo
logo
zdjęcie

Ogólny widok na Trocadero i Wieżę Eiffla podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, Francja, 26 lipca 2024 r. Zdjęcie: MARTIN DIVISEK/ PAP/EPA

TV Trwam: Najbardziej żenująca w historii ceremonia otwarcia Igrzysk

Sobota, 27 lipca 2024 (17:49)

Aktualizacja: Sobota, 27 lipca 2024 (18:06)

To była najbardziej żenująca ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich w historii – takie komentarze płyną po piątkowych wydarzeniach w Paryżu. Podczas inauguracji doszło do profanacji chrześcijańskich symboli i promocji ideologii lgbt. Pojawiały się też satanistyczne symbole.

Igrzyska Olimpijskie to święto sportu. Zgodnie z tradycją to także czas budowania pokoju i wzajemnego szacunku. To, co wydarzyło się we Francji, przeczy jednak tym szlachetnym ideom. Święto sportu zostało zawłaszczone przez liberalno-lewicową ideologię. Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich była przepojona promocją ideologii lgbt. Pojawiały się także satanistyczne symbole. Szydzono również z Ostatniej Wieczerzy.

    – Jest to konsekwencja i kontynuacja ataku na Kościół katolicki, na cywilizację łacińską, na wartości chrześcijańskie, który rozpoczęto w czasach rewolucji francuskiej – mówił Aleksander Jankowski, prawnik.

To, co działo się w piątek we Francji, wywołało powszechne oburzenie.

    – Oburzenie widać wszędzie – ogromne oburzenie wywołało to w Indiach, gdzie portale komentowały to jako profanację i nierespektowanie 2,5 mld obywateli świata, bo mniej więcej o takiej liczbie możemy mówić, jeżeli chodzi o katolików. Było też duże oburzenie w Ameryce Łacińskiej czy w USA – powiedział Aleksander Jankowski.

Prof. Paweł Skrzydlewski zwrócił uwagę, że już w XX wieku Igrzyska Olimpijskie stawały się bardzo często narzędziami politycznymi czy ideologicznymi.

    – Tak było w 1936 roku w czasie olimpiady w Berlinie, kiedy Hitler pokazywał swoją formę państwowości, która przygotowywała się do wojny. Dziś widzimy, że olimpiada jest narzędziem do szerzenia nie tylko laicyzmu, pogaństwa, ale i bezbożnictwa – są to przywiązania do jakichś kultów tajemnych czy satanizmu – podsumował prof. Paweł Skrzydlewski, rektor Akademii Zamojskiej.

Więcej zobacz w TV Trwam News TUTAJ.

 

APW, TV Trwam, radiomaryja.pl

NaszDziennik.pl