– To są szokujące informacje mówiące o tym, że dochodziło do zgonów na tym szpitalnym oddziale ratunkowym. Niestety były one zawinione przez personel medyczny, a wręcz konkretnego lekarza. Oczywiście tego rodzaju związek trzeba udowodnić. Bardzo poważnie się obawiam, iż postępowania prokuratorskie, o których mówi minister Waldemar Żurek, będą służyły temu, żeby rozmyć sprawę. Jeżeli dziś z rana nie nastąpiło przejęcie akt, tzn. dokumentów z tego SOR-u, to nie ulega wątpliwości, że ci, którzy są zamieszani w sprawę, mogą mataczyć i fałszować dokumenty. To powinna być podstawowa czynność, a o niczym takim nie wiemy. Dodatkowo jest dość agresywny ton do sygnalisty, który we wtorek udzielił wywiadu – mówił dr Zbigniew Kuźmiuk, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.
Politycy opozycji mają obawy co do przebiegu śledztwa. Ich zdaniem może dojść do zatuszowania niewygodnej dla rządzących prawdy.
Więcej zobacz TUTAJ.

