logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Prognoza pogody

Wtorek, 28 lipca 2026 (08:08)

Aktualizacja: Wtorek, 28 lipca 2026 (08:10)

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zachodnia i centralna część Europy znajdować się
będzie w zasięgu wyżu.

Na wschodzie kontynentu pogodę kształtować będzie niż
z ośrodkiem na północy Zatoki Botnickiej i związany z nim chłodny front atmosferyczny. Kolejny niż z układem frontów atmosferycznych będzie w rejonie Wysp Brytyjskich. Polska stopniowo od południowego zachodu dostawać się będzie pod wpływ rozległego wyżu znad Europy Zachodniej i Środkowej. Z północnego zachodu napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa. Przewiduje się wzrost ciśnienia.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami również małe. Miejscami na północy i północnym wschodzie oraz w Karpatach przelotne opady deszczu,
a na kranach północno-wschodnich możliwe również burze. Temperatura maksymalna od 18 do 23 st. C, cieplej miejscami na południowym zachodzie, około 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na Wybrzeżu także dość silny i w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w Sudetach wiatr
w porywach do 60 km/h, w Karpatach do 65 km/h. Podczas burz wiatr w porywach do 55 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe
i umiarkowane, na północy kraju okresami duże.
Na Pomorzu możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 10 do 14 st. C, cieplej na Wybrzeżu, od 15 do 17 st. C; chłodniej miejscami w kotlinach i dolinach górskich, około 8 st. C. Wiatr słaby, tylko na Wybrzeżu umiarkowany i początkowo porywisty, zachodnich i południowo-zachodni, na południu kraju również zmienny.

APW, PAP

NaszDziennik.pl