logo
logo

Zdjęcie: / Nasz Dziennik

Co zrobi UEFA?

Wtorek, 10 października 2023 (12:37)

Aktualizacja: Piątek, 22 marca 2024 (10:31)

„W tej chwili przygotowujemy pełną dokumentację
dla UEFA, żeby pokazać prawdziwy przebieg wydarzeń
w Alkmaar – kto był stroną agresywną i kto zainicjował
tę sytuację” – poinformował rzecznik prasowy Legii Warszawa Bartosz Zasławski.

„Naszą wersję potwierdzają polskie media oraz niezależni świadkowie. Na wszystkich nagraniach, które mają już milionowe zasięgi i obiegły całą Europę, jednoznacznie widać, kto dopuścił się przemocy. To niebywałe wydarzenia w skali europejskiej” – kontynuował Zasławski.

Po przegranym spotkaniu 2. kolejki fazy grupowej
Ligi Konferencji z AZ Alkmaar (0:1) legioniści byli przetrzymywani na stadionie, zabroniono im wchodzenia do autokaru. Tłumaczono to faktem, że trzeba przeczekać moment, aż obiekt opuszczą kibice.

„Procedura UEFA już ruszyła. Na pewno nastąpiły rażące uchybienia organizacyjne w kwestii bezpieczeństwa, które bezpośrednio dotyczyły nas jako uczestnika meczu. Ten zarzut jest bardzo poważny. Mamy nadzieję, że rzetelnie
i zgodne z prawdą zostanie wyjaśniony” – dodał rzecznik Legii i wyraził nadzieję, że UEFA uwzględni stanowisko polskiego klubu, które jest „prawdziwe i autentyczne”.

„Nie było żadnego kontaktu ze strony klubu holenderskiego. Jest to niespotykana i zła praktyka.
Dobre standardy nakazują, żeby skontaktować się
z prezesem klubu, który został poszkodowany. Ze swojej strony, gdy będzie mecz rewanżowy, podejmiemy Alkmaar profesjonalnie, zgodnie ze standardami rozgrywek europejskich” – nadmienił Zasławski.

EKO, PAP

NaszDziennik.pl