logo
logo
zdjęcie

Warszawa, 21.06.2026. Legia na podium. Koszykarze Legii Warszawa cieszą się ze zwycięstwa i mistrzostwa Polski po siódmym meczu finałowym Ekstraklasy z Orlen Zastalem Zielona Góra, 21 bm. Koszykarze Legii obronili tytuł i zdobyli drugi rok z rzędu i dziewiąty w historii klubu złoty medal Zdjęcie: Leszek Szymański/ PAP

Wydarzenia sportowe

Poniedziałek, 22 czerwca 2026 (18:40)

Przedstawiamy wydarzenia sportowe w skrócie:

Do dwóch niespodzianek doszło w niedzielnych meczach piłkarskich mistrzostw świata w USA, Kanadzie i Meksyku. Belgia bezbramkowo zremisowała z Iranem, a Urugwaj z Republiką Zielonego Przylądka 2:2. Nie zawiodła Hiszpania, pokonując Arabię Saudyjską 4:0, a Egipt wygrał z Nową Zelandią 3:1.

x x x

Broniąca tytułu Iga Świątek będzie rozstawiona z numerem trzecim w rozpoczynającym się 29 czerwca wielkoszlemowym Wimbledonie – poinformowali organizatorzy zmagań na londyńskiej trawie. Z „20” zagra finalistka imprezy tej rangi w Paryżu Maja Chwalińska, która wcześniej otrzymała tzw. dziką kartę.

x x x

Amerykanka Tori Penso będzie w czwartek arbitrem głównym meczu piłkarskich mistrzostw świata Ekwador – Niemcy. To już jej drugie spotkanie w tej roli, wcześniej sędziowała Czechy – RPA. Natomiast debiutująca w turnieju Meksykanka Katia Garcia poprowadzi rywalizację Tunezji z Holandią.

x x x

Magdalena Fręch odpadła w pierwszej rundzie turnieju WTA 500 na trawiastych kortach w niemieckim Bad Homburg. Polska tenisistka przegrała z rozstawioną z numerem szóstym Japonką Naomi Osaką 4:6, 1:6.

x x x

Magda Linette zanotowała spadek z 48. na 58. miejsce w światowym rankingu tenisistek. Iga Świątek nadal zajmuje trzecią pozycję, a liderką jest wciąż Białorusinka Aryna Sabalenka.

x x x

Niemiecki środkowy obrońca Nico Schlotterbeck nie wystąpi już do końca mistrzostw świata. Piłkarz będzie pauzował przez kilka miesięcy po kontuzji więzadła stawu skokowego, której doznał w sobotnim meczu z Wybrzeżem Kości Słoniowej – poinformowano w poniedziałek.

x x x

Tomasz Kaczmarek został nowym trenerem piłkarzy Radomiaka i pod jego kierunkiem zespół rozpoczął przygotowania do nowego sezonu ekstraklasy – poinformował radomski klub. Zastąpił na tym stanowisku Bruno Baltazara, z którym rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron.

APW, PAP

NaszDziennik.pl