logo
logo

Zdjęcie: Małgorzata Pabis/ Nasz Dziennik

Mamy być świadkami miłosierdzia

Piątek, 2 czerwca 2023 (13:27)

Aktualizacja: Piątek, 2 czerwca 2023 (13:43)

Dziś – 2 czerwca – do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach pielgrzymował ks. bp Benoît Bertrand, ordynariusz diecezji Mende (Francja).

Dlaczego Ksiądz Biskup przybył dziś do naszego sanktuarium?

We Francji, w diecezji Mende, której jestem biskupem, są siostry zakonne, kanoniczki Ducha Świętego. Dlatego przyjechałem do Krakowa z braterską wizytą, żeby poznać tutejszą diecezję, lepiej poznać zgromadzenie, wspólnotę zakonną, spotkać się z przełożoną generalną. I to właśnie podczas tej mojej wizyty na zaproszenie sióstr chciałem przyjść tutaj, do tego pięknego sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Czym dla Księdza Biskupa jest Boże Miłosierdzie?

 Miłosierdzie – po francusku Miséricorde [można to słowo podzielić fonetycznie na dwa: misère = nędza, i corde = lina] – jest dla mnie jakby liną rzuconą nędzy. Jest niewątpliwie najpiękniejszym przesłaniem, jakie Bóg kieruje do nas, do ludzkości, do Kościoła, do nas – biskupów i księży. Jest zaproszeniem, byśmy byli świadkami tej nieskończonej miłości Boga do każdego człowieka, bez względu na historię czy trudności jego życia. Dla każdego i każdej z nas Jezus świadczy o swym miłosierdziu. Tak więc i my mamy być świadkami miłosierdzia: czyli jakby ponad naszą ludzką nędzą dawać świadectwo Bożej miłości.

 

Dziękuję za rozmowę.

Małgorzata Pabis

Małgorzata Pabis, Nasz Dziennik

NaszDziennik.pl