logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

Zdjęcie: radiomaryja.pl, Tv Trwam/ Inne

Zakończyło się Michalickie Spotkanie Młodych

Poniedziałek, 19 września 2022 (20:00)

Aktualizacja: Poniedziałek, 19 września 2022 (20:10)

W dniach 16-18 września 2022 r., w Miejscu Piastowym odbyło się Michalickie Spotkanie Młodych. Hasłem wydarzenia były słowa: „Więcej, Mocniej, Bardziej!”

Trzy dni Michalickiego Spotkania Młodych był czasem modlitwy poprzez taniec i śpiew. Był także czasem na adorację Najświętszego Sakramentu i okazją do spowiedzi świętej. W centrum była Eucharystia. Nie zabrakło również konferencji profilaktycznej „W mocy wolności” oraz spotkań integracyjnych. Wszystko po to, by – jak mówili organizatorzy – więcej wiedzieć, mocniej pokładać nadzieję i bardziej kochać.

Z młodymi w Miejscu Piastowym modlił się m.in. ks. Jakub Bartczak.

Podczas spotkania odbyły się także koncerty: niemaGOtu, Roksany Węgiel, ks. Macieja Czaczyka. Obecni byli księża ks. Krzysztof Kołtunowicz i ks. Sebastian Picur, którzy ewangelizują na TikToku.
Ks. Jarosław Witkowski CSMA powiedział "Naszemu Dziennikowi", że Michalickie Spotkanie Młodych to przestrzeń spotkania z Bogiem, drugim człowiekiem. Czas chrześcijańskiej radości. Organizowane zostało przez młodych michalitów.
- Zawsze akcentujemy postać Założyciela ks. Bronisława Markiewicza. To co mówił, robił i pisał jest ciągle aktualne – nie starzeje się. Chcemy pokazać to młodym ludziom. Zgromadzenie michalitów główne siły kieruje w stronę młodzieży. Dla jednych, np. wolontariuszy, to prezent w ramach podziękowania za zaangażowanie. Dla innych zachęta, dla wszystkich radosne świadectwo wiary - podkreślił ks. Witkowski.
 
Więcej warto zobaczyć TUTAJ.
 
 

APW, TV Trwam News, facebook.com/Michalickie Spotkanie Młodych 2022, MZ

NaszDziennik.pl