Zdjęcie: Katarzyna Cegielska/
Nasz Dziennik
Uroczystości w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 (20:26)
Aktualizacja: Wtorek, 9 czerwca 2026 (08:06)
Ksiądz abp Tomasz Peta, metropolita Astany, przewodniczył w poniedziałek Mszy św. w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.
Razem z duszpasterzami i wiernymi świętował jubileusze 50-lecia kapłaństwa i 25-lecia sakry biskupiej. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1976 roku w Gnieźnie z rąk ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, a święcenia biskupie w 2001 roku w Rzymie z rąk Ojca Świętego Jana Pawła II.
Galeria zdjęć dostępna jest TUTAJ.
Katarzyna Cegielska, „Nasz Dziennik”