logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Amantadyna przywraca siły

Poniedziałek, 31 maja 2021 (09:33)

Aktualizacja: Poniedziałek, 31 maja 2021 (09:38)

Wstępne obserwacje kliniczne u osób, które przeszły COVID-19, potwierdzają, że amantadyna przeciwdziała objawom przewlekłego zmęczenia.

A to jest najczęściej pojawiające się neurologiczne powikłanie pocovidowe. Jak wskazują eksperci z USA, występuje ono u 40 proc. ozdrowieńców.

– Pacjentów narzekających m.in. na przewlekłe zmęczenie jest w naszej placówce naprawdę wielu. Ta z pozoru błaha dolegliwość w rzeczywistości często uniemożliwia pacjentom normalne funkcjonowanie. Powrót do pracy zawodowej w sytuacji, kiedy po wykonaniu kilku prostych czynności trzeba dłuższą chwilę odpoczywać, wydaje się wręcz niemożliwy – mówi Mariusz Grochowski, dyrektor szpitala MSWiA w Głuchołazach, w którym od 10 miesięcy rehabilituje się i leczy pacjentów z powikłań po COVID-19. 

Ilu pacjentów może dotyczyć problem powikłań? Poznaj opinię prof. Konrada Rejdaka. Dowiedz się, jak amantadyna może pomóc pacjentom, którzy przeszli COVID-19.

O wszystkim przeczytasz w dzisiejszym wydaniu „Naszego Dziennika”. W wersji papierowej do nabycia w kiosku lub w wersji elektronicznej TUTAJ.

JG

Nasz Dziennik