logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Przyjdź na modlitwę do CSW

Czwartek, 14 listopada 2013 (10:01)

Od wtorku w stołecznym Centrum Sztuki Współczesnej trwa modlitwa przebłagalna za profanację krzyża, której dopuszczono się w ramach jednej z zaprezentowanych tam ekspozycji oraz w intencji zamknięcia bluźnierczej instalacji. Dzisiaj wstęp do Centrum jest bezpłatny.

Najprawdopodobniej z przyczyn technicznych wczoraj obrazoburczy film autorstwa Jacka Markiewicza pt. „Adoracja” przestał działać. Uczestnicy modlitwy zapowiedzieli jednak, że mimo tego także dzisiaj zgromadzą się na wspólnej modlitwie różańcowej w CSW, które mieści się przy ulicy Jazdów 2 w Warszawie.

Początkowo grupę modlitewną stanowiło kilka osób. Z czasem zaczęła liczyć kilkudziesięciu członków. Uczestnicy modlitwy nieustannie apelują, aby każdy znalazł choć kilka minut i przybył do Centrum.

– Dzisiaj nadarza się doskonała okazja, aby zgromadziło się na modlitwie jeszcze więcej osób. Zachęcam każdego do wspólnej modlitwy. Nie potrzeba wiele. Wystarczy poświęcić kilka minut na chociażby jedną dziesiątkę Różańca. Dziś wstęp do CSW jest bezpłatny. Dlatego skorzystajmy z tego i wypełnijmy salę, gdzie prezentowany jest bluźnierczy film. Naszą modlitwą możemy wiele zdziałać – podkreśliła w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl Anna Kołakowska, uczestnicząca od wtorku w modlitwie.

Jednocześnie zaznaczyła, że w Centrum nie potrzeba tylko zamanifestowania obecności, ale przede wszystkim gorliwej modlitwy. – Mam wrażenie, że nie jest to muzeum sztuki, lecz pornografii, a odwiedzane jest przez znaczne grupy młodzieży. Zauważyłam, że młodzi ludzie są obojętni na obrzydlistwa tam prezentowane. Są oni bierni także na naszą modlitwę – dodała nasza rozmówczyni.

Anna Kołakowska zwróciła uwagę, że właśnie dlatego potrzeba modlitwy nie tylko ekspiacyjnej i przebłagalnej za znieważenie figury ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa.

– Potrzeba naszej gorliwej modlitwy w intencji młodych Polaków, aby przywrócić w nich elementarną wrażliwość. Nie możemy odpuścić i być bierni. Naszym zadaniem jest walczyć o wiarę, Ojczyznę, nasze młode pokolenie – podkreśliła.

Centrum otwarte jest od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00-19.00.

Izabela Kozłowska

Aktualizacja 14 listopada 2013 (12:31)

NaszDziennik.pl