logo

W Gdańsku pikieta w obronie życia

Piątek, 26 października 2012 (07:18)

Manifestacja obrońców życia rozpocznie się dziś w Gdańsku-Wrzeszczu o godz. 16.30 przed pomorskim biurem PO. Jest to wyraz sprzeciwu wobec odrzucenia przez Sejm ustawy Solidarnej Polski, który zabrania dokonywania tzw. aborcji ze względów eugenicznych.

- Tą pikietą chcielibyśmy wyrazić swoją opinię, swoje niezadowolenie z powodu tego, co stało się w minioną środę.  Sejm większością głosów odrzucił dalsze prace nad projektem zmiany ustawy. Nie godzimy się z tym. Dalej będziemy chcieli zmieniać to prawo. W najbliższym czasie będziemy zbierać podpisy pod wnioskiem, który za jakiś czas wejdzie ponownie do Sejmu, i miejmy nadzieję, że zmienimy to prawo - zapowiedział Wojciech Ciok z Fundacji PRO - Prawo do Życia.

Wedlug niego, środowe głosowanie jest ewidentnym przykładem wpływu władz państwa na sumienia posłów.

- Pokazuje to, jak można wpłynąć na sumienie człowieka. Tak być nie powinno. Każdy człowiek powinien mieć swoje zdanie na tak fundamentalny temat – zaznaczył Ciok.

„Najwyższe głowy Państwa – Prezydent, Premier, nie chcąc dostrzec niesprawiedliwości obecnej ustawy,  w swoich wystąpieniach nakłaniali posłów do opowiadania się za nierównym traktowaniem dzieci nienarodzonych. Efektem czego w minioną środę Sejm przegłosował odrzucenie projektu ustawy zakazującej aborcji eugenicznej i chore dzieci będzie można dalej zabijać” - napisali w ogłoszonym apelu „Stańmy w obronie dzieci nienarodzonych” członkowie fundacji PRO - Prawo do Życia.

JD

Aktualizacja 26 października 2012 (10:19)