logo

Raytheon proponuje MON rozmowy

Piątek, 27 listopada 2015 (19:57)

Producent systemu obrony powietrznej Patriot, amerykańska firma Raytheon, zadeklarowała w piątek gotowość do odpowiedzi na pytania polskiego rządu. MON, które ostatnio wyraziło zastrzeżenia do stanu rozmów o zestawach Patriot, wstępnie wybranych przez Polskę, przyjęło propozycję.

„Raytheon jest gotowy w najbliższym czasie dołączyć do przedstawicieli rządu Stanów Zjednoczonych, aby spotkać się z Ministerstwem Obrony Narodowej RP i przedstawić swoje rozwiązanie w ramach programu Wisła oraz odpowiedzieć na wszelkie pytania polskiego rządu” – napisała korporacja w przesłanym PAP oświadczeniu.

„Jesteśmy otwarci na rozmowy. Przyjmujemy tę propozycję, rozumiemy, że producent będzie mógł określić ramy czasowe projektu” – skomentował stanowisko firmy rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz.

W rozmowie z PAP dodał, że „jak mówił minister Antoni Macierewicz, Stany Zjednoczone są naszym największym sojusznikiem, zatem jest nim także amerykański przemysł zbrojeniowy”. Podkreślił, że z powodu proponowanych zbyt odległych terminów dostaw rozmowy trzeba rozpocząć jeszcze raz.

W resorcie trwa przegląd głównych postępowań dotyczących zakupów uzbrojenia, w tym zestawów obrony powietrznej średniego zasięgu.

RP, PAP