logo

NBP wybrał projekt monety na Narodowe Święto Niepodległości

Sobota, 1 lipca 2017 (14:37)

Zera tworzące liczbę sto umieszczoną na rewersie monety układające się w znak nieskończoności – to główny motyw monety kolekcjonerskiej, która zostanie wyemitowana w przyszłym roku przez NBP dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Autorzy najciekawszych prac otrzymali dzisiaj nagrody.

Z uwagi na wysoki poziom nadesłanych prac, członkowie Kapituły zdecydowali o przyznaniu wszystkich dopuszczonych regulaminem nagród. Jak poinformował NaszDziennik.pl Maciej Antes, dyrektor Biura Prasowego NBP, laureatem głównej nagrody został Patryk Koszela z Czeladzi. – Kapitułę urzekła wymowna symbolika pomysłu 17-latka – zera tworzące umieszczoną na rewersie monety liczbę sto układają się w znak nieskończoności… Zwycięzca otrzyma 20 tysięcy złotych, a jego pomysł zostanie wykorzystany przez NBP przy projektowaniu srebrnej monety kolekcjonerskiej, która zostanie wyemitowana w przyszłym roku – wyjaśnia Maciej Antes.

Ponadto Kapituła konkursu nagrodziła dwie inne prace. – Wyróżnienie i nagrodę 10 tysięcy złotych przyznano Mariuszowi Rykowskiemu z Poznania, a nagrodę specjalną o wartości 5 tysięcy złotych otrzymał Karol Łukanowski z Warszawy – dodaje dyrektor Biura Prasowego NBP.

Mariusz Kamieniecki