Rosja zapowiada duże ćwiczenia na Morzu Śródziemnym
Rosyjskie ministerstwo obrony zapowiedziało w czwartek przeprowadzenie ćwiczeń na Morzu Śródziemnym w dniach 1-8 września; ma w nich wziąć udział ponad 25 okrętów i statków pomocniczych oraz około 30 samolotów.
„Zgodnie z planem przygotowań sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej pod kierunkiem dowódcy marynarki wojennej admirała Władimira Korolowa w dniach od 1 do 8 września roku 2018 na Morzu Śródziemnym zostaną przeprowadzone ćwiczenia na dużą skalę grupy sił marynarki wojennej i sił powietrzno-kosmicznych Rosji” – poinformował rosyjski resort obrony.
Objaśniono, że planowane jest użycie w manewrach ponad 25 okrętów i jednostek pomocniczych, w tym krążownika rakietowego Marszał Ustinow. „W międzynarodowej przestrzeni powietrznej do zadań ćwiczebnych przystąpi około 30 samolotów, w tym bombowce strategiczne Tu-160, samoloty dalekiego rozpoznania, wykrywania i zwalczania okrętów podwodnych Tu-142MK i Ił-38, myśliwce Su-33 i samoloty wielozadaniowe Su-30SM” – informuje ministerstwo obrony Rosji.
RP, PAP

