logo

Nie pozwalajmy na obce ideologie w szkole

Czwartek, 8 listopada 2018 (19:45)

Nie powinniśmy pozwalać na to, by wprowadzano do naszych szkół ideologie, które są obce naszej mentalności, obce naszej kulturze lub w części zmierzają do wyrugowania naszej kultury i zastąpienia jej obcymi wzorcami – powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda.

Prezydent był pytany w Radiu Maryja o to, jaki kształt powinna mieć obecnie polska szkoła, m.in. w kontekście sprawy „wprowadzania do szkół różnego rodzaju ideologii, w tym ideologii gender”.

 

„Nie powinniśmy pozwalać na to, żeby wprowadzano do naszych szkół ideologie, które są obce naszej mentalności, obce naszej kulturze, czy może nawet gorzej – są takimi ideologiami, które w istocie przynajmniej w części zmierzają do wyrugowania naszej kultury i zastąpienia jej czymś innym: jakimiś obcymi wzorcami, których do tej pory u nas nie było, ideologicznymi przede wszystkim. Nie powinniśmy się na to zgadzać” – odpowiedział Andrzej Duda.

 

Wyraził nadzieję, że „minister edukacji narodowej, ministerstwo, a także dyrekcje szkół będą działały odpowiedzialnie i takie sytuacje nie będą miały miejsca”. Podkreślił, że szkoła ma przede „wszystkim budować postawy propaństwowe, budować postawy patriotyczne”. Ocenił, że to jest niezwykle ważne zadanie. 

JG, PAP

Aktualizacja 8 listopada 2018 (20:07)