logo

XXVII Światowy Dzień Chorego

Niedziela, 10 lutego 2019 (19:33)

W poniedziałek, 11 lutego 2019 roku, przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu obchodzimy XXVII Światowy Dzień Chorego. Hasłem tegorocznego wydarzenia są słowa: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8).

Krakowskie główne obchody XXVII Światowego Dnia Chorego odbędą się w bazylice sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, a przewodniczyć im będzie ks. abp Marek Jędraszewski. – Gorąco zapraszamy do Łagiewnik osoby chore, niepełnosprawne i starsze oraz wszystkich, którzy poprzez swoją pracę służą człowiekowi choremu – mówią organizatorzy.

Na godz. 11.30 zaplanowano wspólne przygotowanie do Mszy Świętej. Eucharystia rozpocznie się o godz. 12.00. W czasie Mszy Świętej wszyscy chętni chorzy i starsi uczestnicy obchodów otrzymają sakrament namaszczenia chorych. 

Dzień Chorych przeżywany będzie także w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Na godz.
11.30 zaplanowano tam Różaniec w kaplicy Matki Bożej. W samo południe zostanie odprawiona Eucharystia z obrzędem namaszczenia chorych, a po Mszy św. będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualne błogosławieństwo na sposób lurdzki.

Małgorzata Pabis