logo

Wojsko jest gotowe, by nieść pomoc pokrzywdzonym w powodzi

Środa, 22 maja 2019 (19:25)

Wojska operacyjne oraz Wojska Obrony Terytorialnej są gotowe, by nieść pomoc osobom pokrzywdzonym w powodzi na południu kraju – powiedział w środę szef MON Mariusz Błaszczak.

W środę w Nisku (woj. podkarpackie) minister obrony Mariusz Błaszczak wziął udział w odprawie z dowódcami wojsk operacyjnych i obrony terytorialnej, podczas której odebrał meldunki na temat gotowości jednostek i sprzętu do udzielenia pomocy w rejonach zagrożonych powodzią.

– Jesteśmy gotowi, żeby podjąć stanowcze i skuteczne działania, sytuacja jest pod kontrolą. Zarówno wojska operacyjne, jak i Wojska Obrony Terytorialnej są gotowe, żeby nieść pomoc pokrzywdzonym powodzią, pokrzywdzonym sytuacją, jaka wynikła z warunków naturalnych – mówił szef MON po zakończeniu odprawy.

Zapewnił też, że „w ciągu kilku godzin” żołnierze WOT stawią się w miejscach, w których ich wsparcie dla straży pożarnej „jest niezbędne”. – Wojsko jest gotowe, żeby wspierać straż pożarną, wojsko jest już na miejscu – dodał.

W środę w nocy w związku z występowaniem nad Polską aktywnego układu niżowego, który utworzył się nad Karpatami Wschodnimi, doszło do intensywnych opadów deszczu, które spowodowały podtopienia na południu kraju.

RP, PAP

Aktualizacja 22 maja 2019 (19:47)