logo

TOPR: Obok ciała zidentyfikowanego grotołaza najprawdopodobniej jest drugi poszukiwany

Sobota, 24 sierpnia 2019 (10:22)

Ratownicy TOPR poinformowali w sobotę rano, na podstawie analizy dokumentacji fotograficznej sporządzonej podczas działań ratowniczych w Jaskini Wielkiej Śnieżnej, że obok odnalezionego ciała jednego grotołaza najprawdopodobniej jest drugi z poszukiwanych.

„Mamy pełne podstawy stwierdzić, że obok widocznego jednoznacznie ciała grotołaza w niebieskim kombinezonie zidentyfikowaliśmy fragment czerwonego materiału, który z dużą dozą prawdopodobieństwa może być częścią kombinezonu drugiego z poszukiwanych” – napisał w komunikacie dyżurny ratownik TOPR.

 

Ratownik dyżurny dodał, że do tych informacji zostaną dostosowane dalsze działania zmierzające do wydobycia ciał grotołazów.

 

„W tej chwili najważniejsze jest bezpieczeństwo ratowników” – dodał dyżurny ratownik TOPR.

 

Od ubiegłej soboty w Jaskini Wielkiej Śnieżnej trwała akcja poszukiwawcza dwóch grotołazów. Członkowie jednego z wrocławskich speleoklubów podczas eksploracji nieznanych dotąd korytarzy tej największej i najgłębszej tatrzańskiej jaskini w tzw. Przemkowych Partiach zostali odcięci przez wodę, która zalała część korytarza. Czwórka ich towarzyszy zdołała wyjść z jaskini i zawiadomiła ratowników TOPR.

 

 

JG, PAP