Zatrzymano osoby nielegalnie przebywające w Polsce
Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Warszawie w wyniku kontroli na terenie Wólki Kosowskiej zatrzymali ośmiu Azjatów nielegalnie przebywających na terytorium naszego kraju – powiedziała w poniedziałek rzecznik prasowy Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej ppor. Dagmara Bielec-Janas.
Do kontroli doszło w miniony piątek. W jej wyniku funkcjonariusze zatrzymali ośmiu mężczyzn w wieku od 26 do 44 lat. „Wszyscy są obywatelami Wietnamu i w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej zajmowali się różnego rodzaju pracami dorywczymi, między innymi handlem, gastronomią czy przewożeniem towarów w obrębie azjatyckiego centrum” – przekazała Dagmara Bielec-Janas.
Wskazała, że ósemka Wietnamczyków przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nielegalnie. Nie mieli ważnych wiz lub innych dokumentów, które uprawniałyby ich do wjazdu i pobytu w Polsce. „Co więcej, czworo z nich nie posiadało żadnego dokumentu potwierdzającego ich tożsamość, a jeden legitymował się cudzym paszportem” – podała.
Dodała również, że po sprawdzeniu baz danych i systemów teleinformatycznych funkcjonariusze nie odnotowali przekroczenia przez nich granicy polskiej, co – jak podkreśliła rzecznik – świadczy, że cudzoziemcy dostali się do Polski nielegalnie.
AB, PAP

