logo

Akcja protestacyjna w siedzibie Węglokoksu

Wtorek, 3 grudnia 2019 (14:54)

Związkowcy z Huty Pokój w Rudzie Śląskiej rozpoczęli dziś akcję protestacyjną w siedzibie katowickiego Węglokoksu, do którego należy huta.

Protestujący domagają się realizacji postanowień zawartego we wrześniu porozumienia. Miało ono uratować i zapewnić stabilność działania rudzkiego zakładu.

Mariusz Latka, przewodniczący komisji międzyzakładowej WZZ „Sierpień 80” w Hucie Pokój powiedział:

"We wrześniu ze stroną rządową podpisaliśmy porozumienie, ale od tego momentu nie wydarzyło się nic istotnego, co by mogło odmienić losy naszej spółki. Dlatego nie widzimy możliwości kontynuowania rozmów z Węglokoksem bez obecności kogoś decyzyjnego na poziomie centralnym, czyli ministra Jacka Sasina albo premiera Mateusza Morawieckiego. Chcemy, żeby jakieś decyzje na szczeblu centralnym zostały podjęte, bo w Węglokoksie mają to, bo ktoś im to dał, ale nie mają za bardzo pomysłu na hutę. Problem nie dotyczy tylko Huty Pokój, bo za chwilę podobna sytuacja będzie z Hutą Batory, która też jest w spółce kapitałowej Węglokoks. Przypuszczam, że prędzej czy później w Hucie Łabędy, która na razie problemów nie ma, ale powoli w tym kierunku zmierza. Jesteśmy pierwsi, ale na pewno nie ostatni "

Związkowcy zapowiadają, że będą protestować do skutku. Jeśli nie będzie żadnej reakcji, związkowcy nie wykluczają eskalacji protestu.

 

AB, RIRM