Warszawa: Akt oskarżenia za zabójstwo 16-latka w szkole w Wawrze
Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Emilowi B. w sprawie zabójstwa w szkole w Wawrze. B. dziewięciokrotnie ugodził nożem o rok starszego kolegę – powiedział we wtorek Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.
Jak wskazał rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, akt oskarżenia został skierowany w poniedziałek do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga. „Prokurator zarzuca Emilowi B. popełnienie zbrodni zabójstwa popełnionej w zamiarze bezpośrednim” – podał prokurator.
Wskazał, że z ustaleń śledztwa wynika, że piętnastolatek przygotowywał się do popełnienia przestępstwa, opisywał w korespondencji telefonicznej konsekwencje czynu, którymi miały być pobyt na izbie dziecka oraz w zakładzie poprawczym, a także w sposób planowy popełniał czyn. „W czasie zdarzenia Emil B. był pod wpływem substancji psychoaktywnych” – dodał Saduś.
Podał też, że z treści opinii sądowo-psychiatryczno-psychologicznej sporządzonej po przeprowadzeniu obserwacji psychiatrycznej wynika jednak, że dopuszczając się zabójstwa, Emil B. był w pełni poczytalny.
Poinformował również, że wobec Emila B. nadal jest stosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który jest stosowany wobec nieletnich tylko w wyjątkowych wypadkach.
AB, PAP

