logo

Zmarło dziecko urodzone z trzema promilami we krwi

Piątek, 17 stycznia 2020 (15:49)

Dziś wpłynęła do prokuratury informacja o śmierci dziecka, które urodziło się w szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim, mając we krwi ponad trzy promile alkoholu – powiedział w piątek  rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga przekazał, że dochodzenie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim w sprawie zdarzenia, które miało miejsce w szpitalu przed Bożym Narodzeniem. Wówczas w szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim pijana 44-letnia kobieta urodziła dziecko. – Zarówno matka, jak i noworodek mieli ponad 3,2 promila alkoholu we krwi – podał prokurator.

Saduś przekazał, że dziecko od razu zostało przeniesione na szpitalny oddział, a w pierwszych dniach stycznia 44-letnia kobieta usłyszała zarzuty związane z narażeniem dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. – Kobieta przyznała się do tych zarzutów – podkreślił prokurator.

Poinformował także, że dziś do prokuratury wpłynęła informacja o śmierci dziecka. – Ta informacja może mieć wpływ na zmianę kwalifikacji prawnej będącej przedmiotem śledztwa, ponieważ już teraz wiemy, że dziecko obarczone było pewnymi wadami genetycznymi, które mogły mieć związek z zażywaniem alkoholu przez matkę w czasie ciąży – dodał.

Prokurator poinformował, że zlecona została sekcja zwłok zmarłego dziecka.

AB, PAP