logo

Tajlandia: Sprawca strzelaniny wziął 16 zakładników

Sobota, 8 lutego 2020 (15:24)
Aktualizacja: Sobota, 8 lutego 2020 (17:38)

Żołnierz, który w sobotę zastrzelił co najmniej 10 cywilów w tajskim mieście Nakhon Ratchasima, ukrył się w centrum handlowym i wziął 16 zakładników – podaje TASS, powołując się na tajską agencję TNA. Według AP, centrum zostało zamknięte, a policja stara się ratować ludzi, którzy są w środku.

AP i Agencja Reutera nie potwierdzają informacji o zakładnikach, ale piszą, że centrum otoczyło wojsko, które zablokowało też okoliczne ulice.

Agencje podają różne informacje o liczbie ofiar, których może być od 10 do 15; nie wiadomo, ile osób jest rannych.

Żołnierz, który stacjonował za miastem, zastrzelił najpierw dwie lub trzy osoby, potem dotarł do bazy wojskowej w Nakhon Ratchasima, gdzie zdobył nową broń, a następnie, jadąc przez miasto, strzelał do ludzi.

Dotarł potem do popularnego centrum handlowego Terminal 21, gdzie według mediów społecznościowych doszło do strzelaniny na parkingu.

RP, PAP