logo

Bad Mitterndorf: Odwołano kwalifikacje do Pucharu Świata w skokach

Piątek, 14 lutego 2020 (12:37)
Aktualizacja: 14 lutego 2020 (13:11)

Z powodu złych warunków atmosferycznych  odwołane zostały treningi i kwalifikacje do konkursów Pucharu Świata w austriackim Bad Mitterndorf, które zaplanowano  w nadchodzący weekend.

Jury zdecydowało, że w sobotę o godz. 9.45 odbędzie się obowiązkowa seria treningowa, a pierwsza seria konkursowa, bez kwalifikacji, rozpocznie się o godz. 11.00. Wystąpią w niej wszyscy zgłoszeni zawodnicy, których jest 53.

Zawody w Bad Mitterndorf zainaugurują Puchar Świata w skokach. W tym sezonie odbędą się trzy konkursy indywidualne i jeden drużynowy. Oprócz tych na Kulm zaplanowano także rywalizację w Vikersund – 14 marca drużynową i dzień później kończącą pucharowy sezon i cykl Raw Air – indywidualną. Mistrzostwa świata w lotach zaplanowano natomiast w dniach 20-22 marca w słoweńskiej Planicy.

Trener reprezentacji Polski Michal Dolezal zdecydował, że w Austrii wystąpią: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Andrzej Stękała. Ta sama grupa rywalizowała w miniony weekend w Willingen.

 

 

AB, PAP