logo

W Tokio zawieszono sprawowanie Mszy Świętej

Środa, 26 lutego 2020 (15:59)
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 archidiecezja Tokio zawiesiła publiczne sprawowanie Mszy Świętej aż do 14 marca.

Decyzję wydał abp Isao Kikuchi, metropolita Tokio, w odpowiedzi na zalecenia służb cywilnych w celu zapobiegania dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19. Do 15 marca w Tokio są zawieszone także inne wydarzenia gromadzące dużą liczbę mieszkańców.

„To nie jest łatwe dla Kościoła, zawiesić Msze św., które powinny być sprawowane każdego dnia” – podkreślił hierarcha w komunikacie, prosząc wiernych o zrozumienie powagi sytuacji, która doprowadziła do takiej decyzji.  Zachęcił też do duchowej łączności z Mszami Świętymi i nabożeństwami transmitowanymi za pośrednictwem mediów, medytacji biblijnej i osobistej modlitwy.

Podobne instrukcje zostały wydane w diecezji Sapporo, a władze kolejnych 14 również muszą podjąć decyzje w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa. Według oficjalnych danych z 25 lutego, 160 osób w Japonii zaraziło się koronawirusem, a jedna z nich zmarła.

AB, KAI

Aktualizacja 26 lutego 2020 (16:36)