logo

Ministerstwo Rozwoju zaprezentuje pakiet mieszkaniowy

Niedziela, 26 kwietnia 2020 (08:47)
Aktualizacja: Niedziela, 26 kwietnia 2020 (11:55)

W tym tygodniu poznamy pakiet rozwiązań i zachęt finansowych, które mają pobudzić gminne i miejskie spółki do budowy tańszych mieszkań – zapowiada wiceminister rozwoju Robert Nowicki. To m.in. wyższe dodatki mieszkaniowe dla najemców dotkniętych skutkami pandemii.

– Chcemy dać impuls dla rozwoju budownictwa czynszowego, społecznego – powiedział Nowicki. Podkreślił, że będzie to również impuls do rozwoju całej gospodarki dotkniętej przez pandemię. – Wprowadzimy pakiet rozwiązań i zachęt finansowych, który pobudzi gminne, miejskie spółki do budowy tańszych mieszkań – zapowiedział.

Wiceszef resortu rozwoju zaznaczył, że skutki pandemii koronawirusa dotykają całe społeczeństwo. W dobrej kondycji – jak ocenił – jest natomiast branża budowlana, co „napawa optymizmem”. Przypomniał, że według ostatnich danych GUS, produkcja budowlana wzrosła w marcu o 3,7 proc. rok do roku.

– Chcemy utrzymać ten trend. Służyć temu będzie m.in. pakiet mieszkaniowy. Obejmie on też wsparcie finansowe dla rodzin i gospodarstw domowych – podkreślił. Mają to być np. wyższe dodatki mieszkaniowe dla najemców dotkniętych skutkami epidemii COVID-19.

– Szczegóły rozwiązań zaprezentujemy w tym tygodniu – zapowiedział Nowicki. 

RP, PAP