logo

Atak na biuro PiS

Sobota, 23 maja 2020 (16:21)

Biura parlamentarzystów PiS są miejscem ataków, i to coraz bardziej bezczelnych, brutalnych, fizycznych ataków nienawiści. My na pewno nie będziemy takich rzeczy akceptować – mówił w sobotę w Krakowie wicemarszałek Senatu Marek Pęk.

Wicemarszałek Senatu, przewodniczący PiS w Krakowie Marek Pęk podczas briefingu prasowego odniósł się do sprawy wulgarnego napisu, który w sobotę rano odkryto na drzwiach do biura poselskiego partii przy ul. Retoryka 7.

„Kilkukrotnie mieliśmy już przed biurem takie wulgarne napisy, ale pierwszy raz ktoś wtargnął na klatkę schodową, pierwszy raz spotkaliśmy się z taką bezpośrednią próbą przemocy” – wyjaśnił Pęk.

Jednoznacznie wskazywał, że członkowie struktur potępiają tego typu zachowania. „Pragniemy stąd, z Krakowa, wystosować apel do wszystkich środowisk politycznych, wszystkich uczestników kampanii wyborczej, wszystkich ludzi, którzy są zainteresowani, zaangażowani w życie wyborcze w Polsce – żeby obniżyć stopień emocji, stopień agresji” – wskazywał wicemarszałek.

W ocenie Pęka „biura parlamentarzystów PiS są miejscem ataków, i to coraz bardziej bezczelnych, brutalnych, fizycznych ataków nienawiści”.

Jak wyjaśnił, członkowie partii chcieliby, aby życie polityczne w kraju oparte było „na kulturze, na merytorycznej debacie, na tym wszystkim, co jest dopuszczalne w europejskiej kulturze demokratycznej”.

JG, PAP

Aktualizacja 23 maja 2020 (16:35)