logo

W. Brytania: Ponad 73 tys. lokali zgłosiło się do akcji zniżek na jedzenie

Wtorek, 4 sierpnia 2020 (17:43)
Aktualizacja: 4 sierpnia 2020 (21:10)

73 tys. 89 brytyjskich restauracji, kawiarni, pubów, barów i stołówek zgłosiło się dotychczas do rządowego programu „Eat Out to Help Out”, który daje klientom możliwość jedzenia poza domem z 50-procentową zniżką.

Akcja ma zachęcić Brytyjczyków, by jedząc poza domem, pomogli sektorowi gastronomicznemu – w którym zatrudnionych jest 1,8 mln osób – wyjść z kryzysu po epidemii koronawirusa. Restauracje, bary i puby należą do tych biznesów, które najmocniej ucierpiały wskutek epidemii. Przez cały sierpień klienci będą płacić tylko połowę ceny, a koszt drugiej połowy sfinansuje rząd.

Rabat jest ograniczony kilkoma warunkami. Akcja obowiązuje tylko w poniedziałki, wtorki i środy, czyli dni, kiedy ruch jest mniejszy, maksymalna zniżka wynosi 10 funtów na osobę i obejmuje tylko jedzenie spożywane na miejscu, czyli nie dotyczy ani alkoholu, ani jedzenia na wynos czy z dostawą, a także prywatnych przyjęć, np. w przypadku wynajęcia lokalu.

Mimo tych ograniczeń akcja zapewne będzie cieszyć się sporym powodzeniem – wskazują na to spore kolejki, które w poniedziałek ustawiały się przed niektórymi lokalami.

AB, PAP