logo

Różaniec pod Trybunałem Konstytucyjnym

Sobota, 19 września 2020 (22:10)
Aktualizacja: 20 września 2020 (10:08)

Fundacja Życie i Rodzina oraz Komitet Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję organizują wspólny Różaniec w intencji dobrego wyroku Trybunału Konstytucyjnego w kwestii aborcji eugenicznej.

Sprawą tą zająć się ma Trybunał 22 października. Publiczna modlitwa różańcowa w intencji zgodnego z Konstytucją orzeczenia odbywać się będzie co tydzień począwszy od 21 września.

Pierwsze spotkanie odbędzie się, jak zapowiadają organizatorzy, 21 września 2020 r. w poniedziałek przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie o godz. 18. Kolejne spotkania planowane są co tydzień o tej samej porze i w tym samym miejscu. Wspólny Różaniec organizują Fundacja Życie i Rodzina i Komitet Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję.

22 października 2020 r. Trybunał Konstytucyjny rozpozna sprawę niezgodności z Konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej w polskiej Ustawie o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

„Dzieje się to po trzech latach oczekiwania i licznych naciskach ze strony opinii publicznej, a także w chwili, gdy w Sejmie czeka na rozpatrzenie największa w historii Polski inicjatywa pro-life #ZatrzymajAborcję” – podkreślają organizatorzy.

Przypominają, że od chwili złożenia w Sejmie projektu #ZatrzymajAborcję oraz pierwszego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie legalnie zamordowano ponad 3 tys. poczętych dzieci. Ich zdaniem dopuszczanie selekcji i zabijania nienarodzonych ze względu na możliwość wystąpienia wad wrodzonych przypomina najgorsze nazistowskie praktyki i jest hańbą dla polskiego państwa. Wyrażają nadzieję, że Trybunał Konstytucyjny „ma szansę wreszcie tę hańbę zakończyć”.

JG, KAI