logo

Warszawa: Jutro komunikacja miejska bezpłatna

Poniedziałek, 21 września 2020 (14:45)
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 września 2020 (14:52)

We wtorek jest Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji za darmo można jechać autobusem, tramwajem, metrem, SKM i pociągami Kolei Mazowieckich oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej – poinformował stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego.

Bezpłatne będą podróże w obu stołecznych strefach biletowych – miejskiej i podmiejskiej. Bramki w metrze będą otwarte, a kasowniki w pojazdach wyłączone lub specjalnie oznaczone. Ponadto tego dnia bezpłatnie będą funkcjonowały również parkingi P+R.

W akcji wezmą udział także przewoźnicy kolejowi, którzy podpisali porozumienie o funkcjonowaniu Wspólnego Biletu ZTM-KM-WKD. W związku z tym tego dnia będzie można bezpłatnie podróżować wszystkimi pociągami uruchamianymi na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej niezależnie od relacji i czasu podróży – bez konieczności posiadania jakiegokolwiek dokumentu stwierdzającego prawo do odbycia podróży.

JG, PAP