logo

Tarnowskie Góry: Lekarze usunęli pacjentce guza

Poniedziałek, 12 października 2020 (19:40)
Aktualizacja: 12 października 2020 (21:53)

17 kilogramów ważył guz usunięty pacjentce podczas operacji ginekologicznej w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach (WSP).

Był to już drugi podobny zabieg w tej placówce w ostatnich tygodniach.

Jak przekazali na Facebooku przedstawiciele szpitala, pacjentka została przekazana do Tarnowskich Gór przez lekarzy z Sosnowca – chciała, by zabieg przeprowadzono tam, gdzie kilka tygodni wcześniej wycięto innej kobiecie olbrzymiego guza.

„Zespół dr. Adama Tiszlera przy zabezpieczeniu anestezjologicznym Bronisławy Janik, ordynator Oddziału Intensywnej Terapii, niezwłocznie przystąpili do niego, czego efektem było usunięcie 17-kilogramowego guza oraz 6 litrów płynu z jamy otrzewnej. Pacjentka czuje się dobrze i cieszy się, że jej waga z 88 kilogramów spadła do 63. Teraz pozostaje czekać na prawidłowy wynik badania histopatologicznego” – napisali pracownicy szpitala.

Była to kolejna w ostatnich tygodniach operacja przeprowadzona przez lekarzy Oddziału Ginekologiczno-Położniczego WSP w Tarnowskich Górach. W połowie września szpital poinformował o wycięciu pacjentce, wychodzącego najprawdopodobniej z jajnika, guza o wadze 24 kg i średnicy 60 cm. Medycy byli zaskoczeni wielkością zmiany, udało się ją usunąć w całości. Po badaniu histopatologicznym okazało się, że guz nie był złośliwy.

AB, PAP