logo

Płock: Zamknięte sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Niedziela, 18 października 2020 (19:55)
Aktualizacja: 18 października 2020 (22:01)

Do odwołania zamknięte jest dla wiernych, w tym pielgrzymów, sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku (Mazowieckie).

Powodem jest kwarantanna po zakażeniu koronawirusem u jednej z sióstr tamtejszego Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Wydarzenia liturgiczne transmitowane są w internecie.

Przełożona płockiego Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia s. Diana Kuczek poinformowała PAP w niedzielę, że na razie nie wiadomo, do kiedy będzie obowiązywała tam kwarantanna. „Sytuacja dotyczy obecnie jednej osoby. Wszystko okazało się wczoraj wieczorem. W ciągu najbliższych dni okaże się, jak długo potrwa kwarantanna. Zależy to od decyzji lekarzy i sanepidu” – powiedziała s. Diana.

Jak zaznaczyła, siostra, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem, czuje się dobrze. „To nie jest łatwe doświadczenie. Powierzamy je Bogu, zgodnie z przesłaniem »Jezu, ufam Tobie«. Jesteśmy w dobrych rękach Boga” – podkreśliła s. Diana.

Na swym profilu i na Facebooku płockie sanktuarium Bożego Miłosierdzia przekazało, iż w trakcie obowiązującej tam kwarantanny wydarzenia liturgiczne, Msze Święte o godz. 17.00 oraz modlitwy w Godzinie Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 będą transmitowane w internecie na kanale YouTube https://www.youtube.com/cha…/UChntinGPn6QSwH5Tj6FQ7sQ/videos oraz na stronie Katolickiego Radia Diecezji Płockiej http://posluchaj.krdp.fm/posluchaj/sanktuarium.htm.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku przygotowuje się do przyszłorocznych obchodów 90. rocznicy pierwszych objawień Jezusa Miłosiernego, który ukazał się tam św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. Pod hasłem „Odkryj miejsce, które wybrał Jezus” przygotowania te rozpoczęły się już w lutym, m.in. akcją charytatywną „Smak miłosierdzia”, w ramach której co miesiąc przekazywane są paczki żywnościowe dla ubogich.

AB, PAP