logo

Warszawa: Rozpoczął się protest rolników

Środa, 28 października 2020 (12:38)
Aktualizacja: Środa, 28 października 2020 (12:50)

W Warszawie rozpoczął się kolejny protest rolników przeciwko nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt, tzw. Piątki Kaczyńskiego. Rolnicy odpalili race na pl. Zawiszy i zablokowali przejazd w tym miejscu. Występują utrudnienia w ruchu także w innych częściach miasta.

Rolnicy chcą, aby rządzący zrezygnowali z dalszych prac nad Ustawą o ochronie zwierząt. „Pokazujemy, że nie godzimy się na politykę rządu prowadzoną bez rozmów ze stroną społeczną! Obronimy! Nie będą wprowadzać szkodliwych dla nas ustaw. Nie ma zgody na #5dlazwierzat!” – napisali na swoim profilu w mediach społecznościowych organizatorzy.

Jak relacjonują obecni na miejscu reporterzy PAP, rolnicy mają ze sobą biało-czerwone flagi i tabliczki m.in. z logo AGROunii. Samochody ustawili na skrajnym lewym pasie, a protestujący wysiedli z pojazdów i chodzą po jezdni. Protestujący rolnicy pojawili się również na rondzie Dmowskiego.

JG, PAP