logo

Warszawa: Protesty na ulicach miasta

Piątek, 30 października 2020 (17:45)
Aktualizacja: Piątek, 30 października 2020 (17:58)

W stolicy rozpoczęła się demonstracja organizowana przez Ogólnopolski Strajk Kobiet pod hasłem „Marsz na Warszawę”. Protestujący wyruszyli po godz. 17.00 z trzech miejsc: placu Zamkowego, KPRM i placu Zawiszy. Dwie grupy kierują się w stronę centrum stolicy.

Demonstranci ruszyli z placu Zawiszy oraz z placu Zamkowego. Idą w stronę Ronda Dmowskiego. Tłum przed kancelarią premiera w Al. Ujazdowskich stoi, spacerując w miejscu. Mają ze sobą transparenty, tęczowe flagi i transparenty z hasłami: „Dość”, „No women no kraj”, „Chcemy żyć w pełni praw” czy „Nigdy nie będziesz szła sama”.

Jak relacjonują reporterzy PAP, tłum, który zebrał się na placu Zamkowym, to głównie młodzi ludzie. Wielu z nich ma plakaty z symbolami Warszawskiego Strajku Kobiet, inicjatora protestów. Uczestnicy demonstracji mają ze sobą transparenty z logo strajku kobiet i z wulgarnymi napisami. Niektórzy przygotowywali plakaty na miejscu, pisali na kartonach hasła i mocowali je do drzewców.

Na Starówce prawie nie ma spacerowiczów. Przed katedrą i kościołem Jezuitów stoją młodzi mężczyźni z różańcami w rękach i modlą się.

JG, PAP