Interwencja w sprawie pomnika dzieci nienarodzonych
Zdewastowany pomnik dzieci nienarodzonych na cmentarzu w Brzezówce zostanie naprawiony – zapewnił w poniedziałek minister w KPRM i wiceprezes Solidarnej Polski Michał Wójcik.
Michał Wójcik, odnosząc się w rozmowie z PAP do tej sprawy, poinformował, że poprosił wicemarszałek województwa śląskiego Beatę Białowąs, żeby pojechała na miejsce i pomogła w zorganizowaniu remontu pomnika. – Jeżeli będzie potrzeba, to zbierzemy pieniądze na oczyszczenie pomnika – dodał polityk.
Minister zapowiedział też, że podjęte zostaną wszelkie środki w celu złapania sprawców dewastacji pomnika. – Obiecałem panu wójtowi, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby złapać tych, którzy to zrobili – dodał Michał Wójcik.
AB, PAP

