logo

Podkarpackie: Nowe ogniska zakażeń

Niedziela, 22 listopada 2020 (15:04)
Aktualizacja: 22 listopada 2020 (15:34)

W Zakładzie Opiekuńczo-Pielęgnacyjnym w Handzlówce, szpitalu psychiatrycznym w Żurawicy i Domu Dziecka w Żyznowie wykryto kolejne nowe ogniska zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu – wynika z informacji przekazanych przez sanepid.

Jak poinformowała PAP rzecznik podkarpackiego sanepidu Dorota Gibała, 703 nowe potwierdzone w regionie zakażenia SARS CoV-2 pochodzą z 25 powiatów. Najwięcej zakażeń zanotowano w Rzeszowie – 84 przypadki, powiecie łańcuckim – 68 i w Przemyślu – 64.

Większość spośród nich są to pojedyncze przypadki z tzw. transmisji poziomej, czyli w rodzinie, zakładach pracy i innych kontaktach. Pojawiły się natomiast nowe ogniska zakażeń.

Jednym z nich jest Zakład Opiekuńczo-Pielęgnacyjny w Handzlówce (pow. łańcucki), gdzie badania potwierdziły 34 przypadki zakażenia SARS CoV-2, w tym u 31 pacjentów zakładu i u 3 osób z personelu.

Pięć pozytywnych przypadków zakażenia koronawirusem wykryto wśród personelu medycznego Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy (pow. przemyski) na Oddziale Psychogeriatrycznym.

Natomiast w Domu Dziecka w Żyznowie (pow. strzyżowski) zakażonych jest 8 osób, w tym 4 wychowawców i 4 wychowanków domu.

Kolejne zakażenia potwierdzono też we wcześniejszych ogniskach, w tym w Domu Pomocy Społecznej w Wysocku (pow. jarosławski), gdzie obecnie jest 37 pozytywnych przypadków zakażenia, w tym u 27 mieszkańców i 10 osób z personelu.

JG, PAP