logo

Starcia między Palestyńczykami a izraelską policją

Piątek, 21 maja 2021 (14:14)
Aktualizacja: Piątek, 21 maja 2021 (14:25)

Na terenie meczetu Al-Aksa w Jerozolimie dochodzi do rozproszonych starć między palestyńskimi demonstrantami a izraelską policją – informuje agencja Associated Press. W nocy zaczęło obowiązywać zawieszenie broni między Hamasem a Izraelem.

Po piątkowych modlitwach w meczecie grupa kilkuset Palestyńczyków zorganizowała demonstrację, podczas której powiewały flagi Palestyny i Hamasu.

Nie jest jasne, co doprowadziło do konfrontacji; Palestyńczycy rzucali w policję kamieniami, funkcjonariusze odpowiedzieli gazem łzawiącym – relacjonuje AP.

Meczet Al-Aksa, jedna z najważniejszych świątyń muzułmańskich na świecie, położony jest na Wzgórzu Świątynnym, które jest również świętym miejscem dla Żydów. Gwałtowne starcia na jego terenie były jedną z przyczyn wybuchu 10 maja konfliktu, który przerwało piątkowe zawieszenie broni.

APW, PAP