Niedzielski: Od 6 czerwca poluzowujemy obostrzenia
Od 6 czerwca przywrócona będzie możliwość organizowania targów, konferencji, wystaw. Będą mogły być otwarte sale zabaw, zwiększony będzie też limit imprez i zgromadzeń – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.
– Przywracamy możliwość prowadzenia w tradycyjny sposób targów, konferencji, wystaw – z tym samym limitem, który dotyczy innych zdarzeń, eventów w obiektach zamkniętych, gdzie jedna osoba przypada na 15 m kw. – oświadczył Niedzielski.
Minister zdrowia zwrócił uwagę, że „ten sam standard jest stosowany w sklepach, miejscach kultu religijnego i w innych obszarach”.
– To jest taki zunifikowany wskaźnik – wskazał.
Od 6 czerwca rząd przywraca również możliwość funkcjonowania sal zabaw dla najmłodszych z obowiązującym limitem jednej osoby na 15 m kw.
– Mówię tu o salach zabaw dla naszych najmłodszych, dla dzieci. One były do tej pory zamknięte. Tu przywracamy możliwość ich funkcjonowania z normatywem, który dotyczy całej tej branży eventowej – powiedział Niedzielski.
APW, PAP

